Požární hydrantové proudnice

Požární proudnice přímá D25

• požární proudnice určená k hašení kompaktním proudem.

Požární proudnice kombinovaná D25

• požární proudnice určená k hašení kompaktním proudem nebo sprchovým proudem s plynule nastavitelným úhlem rozstřiku.

Požární proudnice Tajfun - profi D/C

• Požární proudnice Tajfun - Profi D/C se skládá z tělěsa proudnice, třmenové ovládací páky, kulového uzávěru, otočné pogumované hlavy z hliníkové slitiny, otočného vtokového hrdla opatřeného ložiskem a pryžové pistolové rukojeti.
    Třmenovou pákou lze uzavřít nebo otevřít proudnici. Otočnou hlavou lze plynule měnit tvar proudu z plného přes sprchový až do clonového proudu a proudnici uzavřít. Nastavení clony do maximální polohy plní funkci proplachu. Výstupní otvor proudnice je osazen rotačním vířičem proudu. Vtokové hrdlo je otočné a je osazeno pevnou tlakovou spojkou C52 dle ČSN 38 9427.
    Všechny použité materiály byly vybrány a povrchově upraveny s ohledem na mimořádné namáhání, kterému může být proudnice při požárním zásahu vystavena.
  • Tato proudnice je určena ke stříkání vodou plným proudem, sprchovým proudem. Zejména k hašení prachových a lehce rozviřitelných látek ( např. uhlí, mouka, apod.). Zvlášť výhodné je použití proudnice Tajfun-Profi D/C při bytových požárech a dále na zauhlovacích trasách v energetice, uhelných kotelnách, zemědělských objektech a při hašení lesních požárů. Při hašení bytových požárů doporučujeme použití rozprášení mlhy, což umožňuje maximální hasební účinek při minimální spotřebě vody. Tím se minimalizují následné škody během zásahu. Výhodou pro hasiče je možnost kdykoliv uzavřít a otevřít proudnici při nastaveném proudu.

Požární proudnice plastová C52

• požární proudnice určená k hašení kompaktním proudem;
  • proudnice je opatřena pevnou spojkou C52.

Požární proudnice Tajfun - TURBO C52

• Tato proudnice je určena ke stříkání vodou plným proudem, sprchovým proudem, zejména k hašení prachových a lehce rozviřitelných látek (např. uhlí, mouka apod.). Zvlášť výhodné použití proudnice Tajfun - Turbo je na zauhlovacích trasách v energetice, uhelných kotelnách, silech, truhlárnách, zemědělských objektech a při hašení lesních požárů. Při hašení bytových požárů doporučujeme použití rozprášené mlhy, což umožňuje maximální hasební účinek, při minimální spotřebě vody, čímž se minimalizují následné škody během zásahu. Požární hadice Tajfun - Turbo C 52 umožňuje uzavření, otáčením hlavy nastavení přímého proudu, dalším otáčením nastavení sprchového proudu kuželového tvaru v rozmezí 0 - 130°. Všechny materiály byly vybrány s ohledem na mimořádné namáhání, kterému může být proudnice při požárním zásahu vystavena.

Požární proudnice Tajfun - PROFI C

• Proudnice Tajfun profi C se skládá z tělesa, třmenové ovládací páky kterou lze uzavřit nebo otevřít proudnici, kulového kohoutu, otočné hlavy z hliníkové slitiny a pryžové pistolové rukojeti. Otočnou hlavou lze plynule měnit tvar proudu z plného do sprchového až clonového a proudnici uzavřít. Nastavení clony do maximální polohy plní funkci proplachu. Výstupní otvor proudnice je osazen rotačním tříštičem proudu. Vtokové hrdlo je otočné a je osazeno tlakovou spojkou C 52 dle ČSN 38 9427. Všechny materiály byly vybrány s ohledem na mimořádné namáhání, kterému může být proudnice při požárním zásahu vystavena.
  • Tato proudnice je určena ke stříkání vodou plným nebo sprchovým proudem, zejména k hašení prachových a lehce rozviřitelných látek (např. uhlí, mouka, apod.). Zvlášť výhodné použití proudnice Tajfun profi C je na zauhlovacích trasách v energetice, uhelných kotelnách, zemědělských objektech a při hašení lesních požárů. Při hašení bytových požárů doporučujeme použití rozprášené mlhy, což umožňuje maximální hasební účinek při minimální spotřebě vody, čímž se minimalizují následné škody během zásahu. Výhodou pro hasiče je možnost kdykoliv uzavřít a otevřít proudnici při nastaveném proudu.